Yalın internet nasıl kurulur?

Yalın internet kurulumu 2 taraflı yapılmaktadır. İlk olarak Türk Telekom bayisinden ya da web sitemizden başvurunuzu yapıyorsunuz. Başvuru işlemleriniz için TC Kimlik fotokopisini verip sözleşmeyi imzaladıktan sonra başlatılıyor.

Yalın internet nasıl bağlanır?

Türk Telekom evinizin bulunduğu binaya gelerek dışardaki kutuya telefonsuz internet bağlama işemini yapıyor.  Bağlantı yapıldıktan sonra dairenize kadar yalın internet hattınız çekiliyor.  Daireden içeriye çekme işleminizi kendiniz yapmanız ya da yaptırmanız gerekmektedir. Bir elektirikçi çağırarak bu işlemide yaptırmanız çok basittir.

Yalın internet bağlantısı telefon hattı üzerinden verilmektedir. Telefonsuz internet ile telefonlu internet aynı hat üzerinden verilmektedir. Yalın internette ses aktarımı özelliği kapatılmıştır.

Telefon hattımı kapattırdım Yalın Adslye geçebilir miyim?

Telefon hattını kapattıysanız telefonsuz (yalın) Adsl’ye geçecekseniz yukarıda anlattığımız Türk Telekom tarafından yapılan işlemlerin yapılmasına gerek kalmayacaktır. Çok daha hızlı bir şekilde Yalın internet bağlatabileceksiniz.

Yalın internet nasıl kurulur?

Aslında Yalın internet ile telefon hattı üzerinden verilen internetin kurulum olarak pek farkı yoktur.  Sadece hizmet numarası ve şifre verilirken farklılık göstermektedir.

Yalın internet kullanıcı adı” cep telefonu numaranız Örn: 05554631111″

Yalın internet şifresi “Operatör kodu olmadan telefon numaranız Örn: 4631111 “

Yukardaki bilgiler doğrultusunda modeminizi varsa kolay kurulum CD si ile kurabilirsiniz.

Eğer yoksa ethernet kablosu ile bilgisayarınızı modeme bağlayınız.  Airties modemlerde 192.168.2.1 Tplink modemlerde 192.168.1.1 ip adreslerini tarayıcıya yazarak modem arayüzüne ulaşın. Burada size şifre soracaktır. Tplink modemlerde admin/ttnet Airties modemlerle admin/admin ya da girişe basıp geçebilirsiniz.

ADSL bilgilerinizi ilgili yerlere doğru olarak girdikten sonra internet hattınız da aktif hale geldiyse  internetinizi kullanabilirsiniz.TTNET Aramalar:

  • yalın internet nasıl kurulur
  • yalin internet nasil baglanir
  • yalın internet kurulumu
  • yalın internet modem kurulumu